O Przedszkolu - Przedszkole Samorządowe w Zabierzowie Bocheńskim

Przedszkole Samorządowe w Zabierzowie Bocheńskim istnieje od stycznia 1992 r.

Od września 1992 r. stanowisko dyrektora obejmuje pani mgr inż. Lucyna Bednarczyk. Od tego momentu w przedszkolu występują liczne zmiany i innowacje. W 1997 r. przedszkole zostało powiększone poprzez adaptację poddasza na sale dydaktyczne.

Poprawa bazy lokalowej szła w parze z podnoszeniem kwalifikacji nauczycieli. W ten sposób przedszkole stało się nowoczesne, przyjazne każdemu dziecku, uzyskało w środowisku uznanie i poparcie dla wszelkich działań.

W roku 2003/2004 poprzez inicjatywę Pani Dyrektor, Rada Pedagogiczna przedszkola, po konsultacjach z rodzicami, podjęła uchwałę o utworzeniu oddziału integracyjnego.

Było to jedyne przedszkole w powiecie wielickim, do którego przyjmowano dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, aby mogły się bawić i rozwijać wśród pełnosprawnych rówieśników.

W latach 2006-2009 udało się pozyskać ze środków pomocowych 270 tys. złotych. Dzięki uzyskanym funduszom zlikwidowano bariery architektoniczne w przedszkolu, dostosowane zostały toalety do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Jedna z sal została wyposażona w materiały Marii Montessori. Powstał gabinet logopedyczny i sala do integracji sensorycznej.

Budynek przedszkola został zmodernizowany, wyremontowany, został założony piękny ogród i plac zabaw. Zaistniałe zmiany pozwoliły na przyjmowanie większej ilości dzieci.

Przedszkole jest miejscem przyjaznym dla wszystkich, miejscem wspólnej zabawy, radości
 i edukacji dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.